تیتاس ( TITTAS ) از شش حرف با ریشه انگلیسی ( Think → Idea → Target → Time → Action → Success ) و به معنای (فکر ← ایده ← هدف ← زمان ← عمل ← موفقیت) تشکیل شده است.

تیتاس ( TITTAS ) بوجود آمده تا حامی فرهنگ کتاب خوانی کشور شود، اما در مجموع می توان گفت ما تلاش می کنیم در تمام حوزه های فرهنگی و هنری کشور مشارکت و فعالیت داشته باشیم.

TITTAS - www.TITTAS.org

در ادامه مقدمه کوتاهی تهیه کرده ایم از روزهای ابتدایی شروع نامگذاری وب سایت TITTAS

TITTAS - Think

ای  برادر  تو  همه اندیشه ای                    مابقی تو استخوان و ریشه ای

گر  گُلست اندیشه تو  گلشنی                    ور بود  خاری  تو  هیمه  گلخنی

«مثنوی معنوی – مولوی»

چنانچه چشم بصیرتمان را باز کنیم و به گنج بی پایانی که درون ما نهفته است بنگریم، متوجه خواهیم شد که ثروت بی پایانی ما را احاطه کرده است.

در درون هر کدام از ما یک معدن طلا وجود دارد که می توانیم از آن استفاده کنیم و زندگی با شکوه و پر از خوشی و وفور برای خود فراهم کنیم.

اما متأسفانه بسیاری از ما خوابیم،  زیرا از این گنجینه ی با ارزش و طلایی، که در واقع همان هوش بی پایانی است که در درون ما نهفته است اطلاعی نداریم. ما قصد داریم به شما کمک کنیم از فکر خود، گنجینه نهان درونتان استفاده کنید و ازآن به ایده های ناب برسید و به سراغ ایده های تان بروید و ایده هایی که می توانند رویای شما شوند را دنبال کنید و زندگی شان کنید.

«هر اندیشه ای یک علت است، و هر حالت و وضعیتی یک معلول»

TITTAS - Idea

روزانه بیش از 60 هزار رشته فکری از ذهن انسان می گذرد، کافی است یکی از مفیدهایش را بگیرید و دنبال کنید. بیایید به گوشه ای از زندگی چند تن از بزرگانی که موفقیت های بزرگی داشتند بپردازیم.

در نظر داشته باشید که ما قصد نداریم ذره ای از ارزش و خدمتی که این افراد به بشریت عرضه داشتند کم کنیم، اما بد نیست شما بدانید که خود فکر و ایده مهم هست اما نه به اندازه اجرای آن!

  • نیوتون عزیز زیر یک درخت نشسته بود… احتمالا قضیه مشهورش را می دانید، فکر: چرا سیب بالا نرفت؟ همین، ولی فکرش را دنبال کرد و نیوتون شد!
  • بیل گیتس عقیده داشت که باید روی هر میزی یک کامپیوتر شخصی قرار بگیرد، خب حقیقتا در آن زمان خیلی ها از جمله دوستان نزدیکش مسخره اش می کردند.

احتمالا تا الان متوجه شده اید، حقیقتا می توان گفت هیچ فکر بزرگی (قبل از عمل) وجود ندارد، ولی زمانی که به عمل تبدیل می شود می شود یک کار بزرگ، می شود جایزه های نوبل!

ایده داشتن یک چیز است، دنبال کردن آن چیزی دیگر!

TITTAS - Target

زیبایی هدف به خلاقیت شما در انتخاب یکی از آن ایده های ناب است، اما همانطور که در بخش ایده هم خواندید و خودتان هم احتمالا افراد بیشتری میشناسید، خود ایده و فکر شاید اهمیت چندانی نداشته باشد. همین که بشود اجرایش کرد کافیست. فقط ایده تان را به هدف تبدیل کنید و تبدیلش کنید به واقعیت. تبدیلش کنید به جایزه نوبل. هدف چک سفید بدون امضای شماست. دنبال امضا کننده اش باشید.

TITTAS - Time

وقتش رسیده که زمان بگذارید، برنامه ریزی کنید و دنبال هدف هایتان بروید. به جمله معروف مارک زاکربرگ ( موسس فیس بوک و پولدار ترین جوان خودساخته دنیا) که می گوید” سریع باشید؛ خیلی سریع ” گوش کنید و سریع اما درست برنامه ریزی کنید و روی اهدافتان پا فشاری کنید. اگر بخواهم در یک کلمه کارآفرینی را توضیح بدهم می گویم: کارآفرینی یعنی سماجت.

به خاطر داشته باشید که بزرگی و عظمت تصویر شگفت انگیز مبهم و دور از دسترسی نیست که تنها افراد خاصی در میان ما از آن بهره مند باشند.

در ادامه با TITTAS همراه باشید.

TITTAS - Action

به جرأت می توانم بگویم که تا الان فقط اندکی از کار پیش رفتید، در این مرحله است که افراد بازنده جا می زنند، البته اگر شروع کرده باشند…

حقیقتاً بعضی ها هم هستند که درون خودشان شکست می خورند، چون هیچ وقت شروع نمی کنند. انقدر با خود فکر می کنند تا دلیلی برای انجام ندادن ایده خود پیدا کنند.

! لطفا شما جزء این بعضی های از خود شکست خورده نباشید !

بازنده ها یک بار شکست می خورند و تا آخر عمر خود را بازنده می دانند.

حال به گوشه ای از زندگی افراد موفقی که قبل از موفقیت بارها شکست خوردند نگاه کنید:

  • فورد قبل از اینکه صاحب کارخانه های فورد شود، 5 بار ورشکست شد!
  • بیل گیتس اخراجی دانشگاه هاروارد است!
  • انیشتین نابغه!؟ اما ظاهراً معلم هایش فکر نمی کردند او نابغه است! چون از مدرسه به دلیل هوش پایینش اخراجش کردند!
  • آبراهام لینکلن از ارتش اخراج شد، در کسب و کار شکست خورد، 8 بار کاندیدای ریاست جمهوری شد، ولی چون دست بردار از هدفش نبود، آمریکا با آن عظمتش تسلیم هدف او شد و به کاخ سفید راه یافت.
  • فاطمه دانشور ( کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران) بارها ورشکست شد، او با 600 هزار تومان ریسک 4 میلیاردی انجام داد.

زیادند افراد موفقی که با شکست شروع کردند، اما شاید ادیسون از هزاران بار شکستش درس جالب تری به جهانیان عرضه کرد:

من شکست نخوردم. من فقط هزار راه پیدا کردم که به موفقیت ختم نمی شدند.

TITTAS - Success

هیچ دلیلی وجود ندارد که شما شکست بخورید، اما اگر پشت کار داشته باشید حتما موفق می شوید.

همراه ما باشید، ما هم تا زمان رسیدن به موفقیتتان همراهیتان می کنیم.