237

معرفی 50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها (قسمت اول)

معرفی 50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها (قسمت اول) - تصویر اصلی

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها

در این نوشته و همچنین نوشته های بعد ما قصد داریم به معرفی50 روانشناس بزرگ دنیا و همچنین  50 کتاب برتر آنها در زمینه علم روانشناسی بپردازیم. با تیتاس همراه باشید تا با این کتابها آشنا شوید.

معرفی کتاب درک طبیعت انسان و زندگی نامه و آثار آلفرد آدلر

آلفرد آدلر در سال 1879 در وین بدنیا آمد؛ آدلر دوره پزشکی خود را در دانشگاه وین گذراند و یک سال بعد از أخذ دکتری با فروید آشنا شد. آدلر به خاطر ایده خود در زمینه «نظم تولد» و همچنین بنیانگذاری روانشناسی فردی شهرت دارد.  از معروف ترین آثار آدلر می توان کتاب بیماری روان رنجوری نام برد.

آدلر در زمان جنگ جهانی اول به عنوان پزشک در یک بیمارستان ارتشی مشغول شد و پس از جنگ نیز اولین کلینیک سلامتی ذهنی کودکان را بنا نهاد. در این زمینه زیاد خوش شانس نبود شاید؛ چون مقامات آن زمان اتریش، کلینیک وی را تعطیل کردند. آدلر پس از آن به آمریکا مهاجرت کرد و در دانشکده پزشکی لانگ آیلند شروع به تدریس کرد و همچنین چندین سال نیز استاد مهمان دانشگاه کلمبیا بود. سخنرانی های آدلر در اروپا و آمریکا زبان زد عام و خاص بود.

سرانجام آدلر در سال 1937، در اثر یک حمله قبلی دار فانی را وداع گفت؛ از آدلر چندین کتاب به یادگار ماند:

 • کتاب بیماری روان رنجوری
 • کتاب علم زندگی
 • کتاب نظریه و علم روانشناسی فردی
 • کتاب مشهور زندگی برای شما چه معنایی دارد؟
 • و همچنین کتاب درک طبیعت انسان

کتاب درک طبیعت انسان اثر جاودان آلفرد آدلر

آدلر معتقد بود که با شناسایی دو نیرویی که روی شخصیت ما تأثیر می گذارند، یکی قدرت شخصی و دیگری احساس اجتماعی؛ ندانسته و ناخواسته تحت تأثیر آنها شکل نمی گیریم. با مرور شرح حال افرادی که در کتاب درک طبیعت انسان به آنها اشاره شده، شاید بتوانیم خودمان را بشناسیم.

کتاب درک طبیعت انسان بیش از آنکه مضمونی روان شناختی داشته باشد، لحنی فلسفی دارد. کتاب پر است از تعمیم هایی درباره شخصیت که بیشتر به طنز شباهت دارند و کمتر لحن علمی و تجربی در آنها مشاهده می شود. این نبود حمایت علمی در کتابش، بیشترین انتقادها را متوجه او کرده است. هر چند که مفاهیمی مانند «عقده حقارت» در روزگار ما مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین می توانید برای شناخت بیشتر طبیعت و سرشت انسان ها کتاب های زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب سرشناس لوتر جوان – اثر اریک اریکسون
 • کتاب نفس و مکانیسم های دفاعی – اثر آنا فروید
 • کتاب مشهور تعبیر رویا – اثر زیگموند فروید
 • کتاب تعارض های درونی ما – اثر کارن هورنای
50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها - آلفرد آدلر و گاوین دوبکر

معرفی کتاب هدیه ترس و زندگی نامه و آثار گاوین دوبکر

گاوین دوبکر یکی از پیشگامان در زمینه ارزیابی تهدید و پیش بینی و مدیریت بر خشونت است. موسسه گاوین دوبگر به شرکت ها، موسسات دولتی و افراد در زمینه های برخورد با تهاجم و خشونت مشاوره می دهد. دوبکر یکی از اساتید دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. همچنین او یکی از مدیران هیئت مشورت شورای خشونت در خانواده بوده است.

گاوین دوبکر تا قبل از 13 سالگی درخانواده خودش به قدری خشونت دیده بود که بعید است اشخاص پا به سن گذاشته در تمام مدت عمر آن را تجربه کرده باشند. از مهم ترین آثار گاوین دوبکر می توان موارد زیر را نام برد:

 • کتاب حراست از موهبت در زمینه ایمنی کودکان
 • کمتر بترسیم: حقایقی درباره خطر، ایمنی و امنیت در زمان تروریسم
 • و همچنین کتاب هدیه ترس

کتاب هدیه ترس، حکایت زندگی واقعی افراد قربانی!

«احتمالاً مدتی به او نگاه کرد. مطمئن نیستیم -اما این را می دانیم که این زن اولین قربانی او نبود…» کتاب هدیه ترس با این عبارت شروع می شود. این کتاب خلاصه ای از حکایات زندگی واقعی کسانی است که قربانی شدند و یا تقریباً چنین و حال روزی پیدا کردند. کتاب هدیه ترس حکایت خشونت است که در هر مورد شخص یا به شم خود گوش داد و زنده ماند، و یا گوش نداد و تاوان آن را پرداخت.

هدیه ترس: علائم نجات و بقاء که از ما در برابر خشونت حراست می کند، موضوعش نفوذ کردن به ذهن دیگران است تا اعمال و رفتارشان تولید شگفتی نکند. دوبکر یک روانشناس نیست؛ اما کتاب هدیه ترس او بینش و بصیرت فراوانی درباره طبیعت شم، هراس و ذهن خشن ایجاد می کند و اینها مطالبی هستند که در هیچ تک کتابی درباره روانشناسی نمی توانید بخوانید.

هدیه ترس ممکن است صرفاً زندگی شما تغییر ندهد، اما می تواند آن را نجات دهد.

همچنین می توانید در زمینه شناخت ترس کتاب زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب در یک چشم به هم زدن – کتاب پرآوازه ملکم گلدویل

معرفی کتاب بازی های روانی و زندگی نامه و آثار اریک برن

اریک برنشتاین مشهور به اریک برن یکی دیگر از بزرگترین روانشناسان دنیا است که در ایم نوشته به آن می پردازیم. وی در مونترال کانادا بزرگ شد. پدرش پزشک و مادرش نویسنده بود. اریک برن در سال 1935 با أخذ مدرک دکترای پزشکی خود از دانشگاه مک گیل فارغ التحصیل شد. وی بعد از آن نیز به تحصیل روانشناسی در دانشگاه یل پرداخت.

اریک برن نیز مانند خیلی از بزرگان روانشناسی زمان جنگ جهانی، به عنوان یک روانپزشک در ارتش آمریکا مشغول به کار شد؛ سپس در موسسه تحلیلی روانی سانفرانسیسکو زیر نظر اریک اریکسون به تحصیلات خود ادامه داد. اریک برن بعد از ان روی حالات «من» و تحلیل رفتار متقابل کار کرد. وی بنیانگذار انجمن بین المللی تحلیل رفتار متقابل است و خود نیز به طبابت خصوصی و کار در بیمارستان ها مشغول شد.

اریک برن سرانجام در سل 1970 در گذشت. اریک برن در زمینه های مختلفی اقدام به نویسندگی کرد:

آثار مشهور اریک برن

 • کتاب پرفروش بعد از سلام چه می گویید؟
 • کتاب راهنمای روانشناسی و تحلیل روانی
 • کتاب ساختار و دینامیک سازمان ها و گروه ها
 • کتاب روابط جنسی در عشق انسانی
 • کتاب در فراسوی بازیها و نوشته ها

کتاب بازی های روانی – مشهور ترین اثر اریک برن

اریک برن در سال 1961 کتابی با عنوان تحلیل رفتار متقابل را منتشر ساخت. این کتاب تبدیل به یک کتاب پایه در زمینه خود شد و فروش قابل توجهی داشت. سه سال بعد، اریک برن بر پایه و اساس کتاب تحلیل رفتار متقابل، کتاب بازی های روانی را منتشر ساخت که توجه بسیاری را به خود جلب نمود.

فروش کتاب بازی های روانی در سال اول کمتر از 3000 نسخه بود؛ اما دو سال بعد به لطف حرف هایی که مردم در مورد آن زدند و تبلیغاتی که برای فروش آن شد، به 300,000 نسخه رسید. کتاب بازی های روانی دو سال در فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز باقی ماند. کتاب بازی های روانی تا به امروز 5 میلیون نسخه فروش کرده است.

بخش اعظم کتاب بازی های روانی فرهنگ معانی بازی های متعددی است که اشخاص می کنند. به نمونه زیر توجه کنید:

«اگر به خاطر تو نبود»

«این شایع ترین بازی میان زن و شوهر است که در آن زن یا شوهر شکایت می کند که طرف دیگر مانع انجام شدن کارهایی است که آنها به واقع می خواهند انجام بدهند.»

کتاب بازی های روانی یک کتاب فرویدی است. بسیاری از بازی های مطرح شده در این کتاب برگرفته از ایده های فروید است که درباره تکانه های ناخودآگاه، تنش های جنسی، بازداری و منع بحث می شود. کتاب بازی های روانی یادآور شرایط دهه 1960 است که هنوز زبان و لحن آن زمان را حفظ کرده است.

کتاب بازی های روانی هنوز یک کتاب خواندنی است که ذهن اشخاص را باز می کند. باید توجه داشت که این کتاب اشاره ه به بازی هایی دارد که مردم همیشه بازی کرده اند و همیشه بازی خواهند کرد.

همچنین می توانید در زمینه بازیهای روانی انسان ها کتاب های زیر را بخوانید:

 • کتاب من خوبم – تو خوبی؛ ماندن در وضعیت آخر – اثر توماس اِی. هریس
 • کتاب تعارض های درونی ما – اثر جاودان کان هورنای
 • کتاب گشتالت درمانی – اثر فریتس پرلز
50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها - اریک برن و رابرت بولتون

معرفی کتاب مهارت های انسانی و زندگی نامه و آثار رابرت بولتون

رابرت بولتون رئیس انجمن ریج است، موسسه آموزشی و مشاوره ای که از سال 1972 در زمینه ارتباطات و مهارت های میان شخصی فعالیت می کند. بولتون همچنین یک کلینیک روانپزشکی دایر کرده است.

از آثار رابرت بولتون می توان موارد زیر را نام برد:

 • کتاب سبک مردم در محل کار: «روابط بد را خوب و روابط خوب را بهتر کنیم»
 • کتاب مهارت های انسانی

کتاب مهارت های انسانی ؛ کتابی که به اصول توجه دارد!

اغلب اوقات بهترین کتابها آنهایی هستند که نویسندگانشان آنهارا برای استفاده شخصی خود می نویسند. در مقدمه کتاب مهارت های انسانی آمده است: چگونه ابراز وجود کنیم، به دیگران گوش بدهیم و اختلافات را از میان برداریم. رابرت بولتون خاطر نشان می کند که اگر مراجعاتش تا این اندازه در برقراری ارتباط ضعیف نمی بودند، او هرگز وارد قلمرو ارتباطات نمی شد.

کتاب مهارت های انسانی حدود 35 سال است که در بازار وجود دارد و هنوز هم خوب فروش می کند. اما راز موفقیت پر دوام کتاب مهارت های چیست؟

اول اینکه، کتاب مهارت های انسانی از پایه و اساس قدرتمند برخوردار است و از کسانی مانند کارل راجرز، زیگموند فروید و کارن هورنای بهره می گیرد.

دوم، کتاب مهارت های انسانی به اصول توجه دارد. کتاب مهارت های انسانی لزوماً به همه جوانب روابط میان فردی نمی پردازد، بلکه روی سه مهارت قابل یادگیری تأکید می ورزد: گوش دادن، ابراز وجود نمودن، قاطعیت داشتن و حل و فصل تعارض و اختلاف.

گرچه کتاب مهارت های انسانی مفصل به نظر می رسد، اما حاوی مطالب بسیار مفیدی است و روش های پیشنهادی آن را می توان بافاصله بکار برد.

کتاب مهارت های انسانی هرگز از ما نمی خواهد شخصیت خود را تغییر دهیم و با دیگران کنار بیاییم، اما با رعایت نکته های بولتون می توانیم اثربخشی خود را به شدت افزایش دهیم. از سوی دیگر، باید توجه داشت هدف این نیست که در مثام سلطه جویی و کنترل دیگران برآییم.

همچنین می توانید در زمینه مهارت های انسانی کتاب های زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب کار با هوش عاطفی – اثر دانیل گلمن
 • کتاب در باب انسان شدن – اثر کارل راجرز
 • کتاب گفتگوهای دشوار – اثر مشترک داگلاس استیون، بروس پتن و شیلا هین

معرفی کتاب تفکر خلاق و زندگی نامه و آثار ادوارد دوبونو

ادوارد دوبونو در سال 1933 در مالتا متولد شد. پدر او استاد دانشکده پزشکی و یک روزنامه نگار بود. دوبونو در کالج سن ادوارد تحصیل کرد و مدرک دکترای خود را از دانشگاه رویال مالتا در 21 سالگی دریافت نمود. دوبونو دارای مدرک فوق لیسانس در روانشناسی و بیولوژی است.

ادوارد دوبونو در دانشگاه کمبریج ادامه تحصیل داد و در دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، لندن و هاروارد تدریس نمود.

مشهور ترین آثار ادوارد دوبونو

ادوارد دوبونو بیش از 60 کتاب نوشته که از میان آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • کتاب مکانیسم ذهن
 • کتاب در فراسوی آری و نه
 • کتاب اندیشمندان بزرگ تر
 • کتاب شش کلاه تفکر
 • کتاب حق با من است، تو اشتباه می کنی!
 • کتاب چگونه جالب تر باشیم
 • کتاب چگونه ذهن زیبایی داشته باشیم
 • و کتاب تفکر خلاق

کتاب تفکر خلاق؛ یک مرجع مناسب برای شروع حرکت!

ادوارد دوبونو را مردم با فکر کردن می شناسند. کسی بهتر از او نمی تواند اشخاص را در زمینه کار کردن روی اثربخشی انگاره های فکری ئ ایده ها و نظرات راهنمایی کند. سبک نگارش دوبونو آنقدرها پرطراوت و راحت نیست، اما کیفیت مطالب او سبب شد تا کتابهایش درردیف پرفروش ترین کتابها قرار بگیرد.

کتاب تفکر خلاق دوبونو در حال حاضر در فرهنگ های لغت جای خود را باز کرده و از جمله پرفروش ترین کتابهاست.

از میان تمام کتاب های دوبونو، احتمالا کتاب تفکر خلاق سبک خشک تری دارد. برخلاف بسیاری از کسانی که همایش های مختلف را تشکیل می دهند،دوبونو دارای مدرک روانشناسی و پزشکی است.

اگر تا کنون از دوبونو برداشت چندانی نکرده اید، امکانش هست که شما پیشاپیش یک متفکر خلاق هستید. اما هرکس می تواند به یک اندیشمند بهتر تبدیل شود و کتابهای دوبونو مراجع مناسبی برای شروع حرکت در این راستا هستند.

همچنین می توانید در زمینه تفکر خلاق کتاب های زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب خلاقیت – اثر میهالی چیکزنت میهالی
50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها - ادوارد دوبونو - ناتانیل برندن

معرفی کتاب روانشناسی عزت نفس و زندگی نامه و آثار ناتانیل برندن

ناتانیل برندن در سال 1930 در شهر اونتاریو کانادا متولد شد. وی در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس تحصیل کرد و در آنجا مدرک لیسانس روانشناسی گرفت. برندن به تحصیلات خود در دانشگاه نیویورک ادامه داد و به دریافت مدرک دکترا در روانشناسی نایل آمد.

برندن در اواخر دهه 1950 موسسه ناتانیل برندن را برای ارتقای هدف گرایی تأسیس کرد. در همان سال ها او با «رند» آشنا شد و با اینکه رند 20 سال از برندن بزرگ تر بود، اما سالها در کنار هم رابطه عاشقانه و حرفه ای داشتند.

از رند و برندن چندین اثر کلاسیک بجا مانده است:

آثار ناتانیل برندن

 • کتاب فضیلت خودخواهی
 • کتاب کاپیتالیسم: ایده آل ناشناخته
 • کتاب روانشناسی عشق رمانتیک
 • کتاب احترام به خود
 • کتاب قبول مسئولیت
 • و همچنین کتاب جاودان روانشناسی عزت نفس

کتاب روانشناسی عزت نفس؛ لذت داشتن یک احساس خوب!

کتاب روانشناسی عزت نفس مفهوم عزت نفس را اعتباری خاص بخشید. روانشناسی عزت نفس سعی دارد به ریشه های حرمت نفس توجه کند، اینکه چه عواملی آن را افزایش می دهد و چه عواملی از این حرمت و عزت می کاهند.

کتاب روانشناسی عزت نفس در زمینه روانشناسی است، بسیار فلسفی است و از ایده های اِین رند -فیلسوف مشهور روسی-آمریکایی در زمینه عقل گرایی و فردگرایی بهره فراوان دارد.

به اعتقاد بسیاری از خوانندگان کتاب روانشناسی عزت نفس، خواندن این کتاب کمی دشوار است، به خصوص نیمه اول کتاب دشوارتر است؛ اما به هر صورت این یکی از اولین کتاب های روانشناسی کلاسیک روانشناسی است و هنوز از قدرتی برخوردار است که روی اذهان تأثیر می گذارد.

اگر شما از اعتماد به نفس فراوان بهره دارید و همه چیز در زندگی شما رو به راه است، شاید کتاب روانشناسی عزت نفس معنای چندانی برای شما نداشته باشد. اما هرگاه با گزینه ای دشوار در زندگی خود روبرو شدید، این کتاب را بخوانید.

همچنین میتوانید در زمینه روانشناسی عزت نفس کتاب های زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب راهنمای زندگی مطلق – اثر آلبرت الیس و رابرت هارپر
 • کتاب ارعاب (تهدید) احساسی – اثر سوزان فوروارد

معرفی کتاب استعداد های متفاوت و زندگی نامه و آثار ایزابل بریگز مایرز

ایزابل بریگز مایرز در سال 1897 در واشنگتن دی سی. متولد شد. پدر ایزابل یک پزشک بود. وی تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی در کالج سارتمور به پایان رساند.

آزمون های شخصیتی او که روی بیش از 5000 هزار دانشجوی پزشکی صورت گرفت، در دانشکده پزشکی جرج واشنگتن صورت خارجی پیدا کرد. ایزابل بریگز مایرز سرانجام در سال 1980 فوت کرد. فعالیت های پژوهشی او امروزه از ناحیه بنیاد مایرز و بریگز دنبال می شود.

از ایزابل بریگز مایرز علاوه بر آثارش، یکی از مشهورترین تست های شخصیت شناسی دنیا، یعنی تست شخصیت شناسی MBTI بجا مانده است.

ایزابل بریگز مایرز و تیتاس

شاید در این نوشته جا داشته باشد که کمی بیشتر از تیتاس صحبت کنیم. بنیان وبسایت تیتاس بر روی معرفی کتاب ها به صورتی جامع و کامل و معرفی کتاب بر اساس تیپ شخصیتی افراد بنا نهاده شده است. شما می توانید به آسانی و به صورت رایگان تست شخصیت شناسی MBTI را در وبسایت تیتاس انجام دهید و بر اساس تیپ شخصیتی خود کتابهایی به شما معرفی می گردد. [برای انجام آزمون شخصیت شناسی MBTI کلیک کنید].

کتاب استعدادهای متفاوت؛ استعدادها و رفتار های خود و دیگران را بشناسید!

از نکات جالب کتاب استعدادهای متفاوت این است که بر اساس آن، علم و اطلاع از تیپ های شخصیتی از بهره هوشی برای موفقیت مهم تر است.

ایزابل بریگز مایرز در کتاب استعدادهاب متفاوت درباره چگونگی کارش توضیح داده است. استعدادهای متفاوت در کوتاه زمانی قبل از مرگ ایزابل تکمیل و منتشر گردید. کسانی که به تیپ های شخصیتی علاقه مندند، می توانند از این کتاب به خوبی بهره ببرند.

در کتاب استعدادهای متفاوت به ابعاد و ترجیحات چهارگانه شخصیت پرداخته شده است. همچنین 16 تیپ شخصیتی MBTI به خوبی معرفی شده اند.

16 تیپ شخصیتی MBTI و لینک معرفی کامل آنها

 1. تیپ شخصیتی ISTP ( درونگرای منطقی تفکری منعطف )
 2. تیپ شخصیتی ISTJ ( درونگرای منطقی تفکری منظم )
 3. تیپ شخصیتی ISFP ( درونگرای حسی احساسی ادراکی )
 4. تیپ شخصیتی ISFJ ( درونگرای منطقی احساسی منظم )
 5. تیپ شخصیتی INTP ( درونگرای شهودی تفکری منعطف)
 6. تیپ شخصیتی INTJ ( درونگرای شهودی تفکری منظم )
 7. تیپ شخصیتی INFP ( درونگرای شهودی احساسی منعطف)
 8. تیپ شخصیتی INFJ ( درونگرای شهودی احساسی منظم )
 9. تیپ شخصیتی ESTP (برونگرای منطقی تفکری منعطف)
 10. تیپ شخصیتی ESTJ ( برونگرای حسی تفکری قضاوتی )
 11. تیپ شخصیتی ESFP ( برونگرای حسی تفکری ادراکی )
 12. تیپ شخصیتی ESFJ ( برونگرای حسی احساسی قضاوتی )
 13. تیپ شخصیتی ENTP ( برونگرای شهودی تفکری ادارکی )
 14. تیپ شخصیتی ENTJ ( برونگرای شهودی تفکری منظم )
 15. تیپ شخصیتی ENFP ( برونگرای شهودی احساسی منعطف )
 16. تیپ شخصیتی ENFJ ( برونگرای شهودی احساسی منظم )

در زمینه شخصیت شناسی می توانید کتاب های زیر را نیز بخوانید:

 • کتاب ابعاد شخصیت – اثر هانس ایسنک
 • کتاب کهن الگوها و ناهشیاری جمعی – اثر جاودان کارل گوستاو یونگ
50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها - ایزابل بریگز مایرز و لوان بریزندین

معرفی کتاب مغز زن و زندگی نامه و آثار لوان بریزندین

لوان بریزندین اولین مدرک دانشگاهی خود را در زمینه نوروبیولوژی از دانشگاه برکلی کالیفرنیا گرفت. به دنبال آن هم دو مدرک پزشکی از دانشگاه یل و مدرک روانپزشکی از دانشگاه هاروارد دستاوردهای بریزندین بود.

وی در سال 1944 کلینیک روحیه و هورمون زنانه را پایه گذاری کرد. بریزندین در مواقعی نتایج کارهای پژوهشی و طبابت در کلینیک را با هم ادغام می کرد و به تأثیرات آن روی روحیه، خلق، انرژی، عملکرد جنسی و تأثیرات هورمونی روی مغز می پرداخت.

کتاب مغز زن؛ نمایش تفاوت تجربه جهان بین مردان و زنان

کتاب مغز زن برگرفته از تجربیات 20 ساله بریزندین به عنوان یک روانپزشک و متخصص اعصاب است که در کار نگارش آن از بررسی های شخصی و بررسی های دیگران استفاده کرده است.

او با توجه به تفاوتهای مغزی مردان و زنان و این مهم که مغز زنان برخلاف مغز مردان از دوران کودکی تا رسیدن به نوجوانی، بلوغ جنسی، اوایل سالهای بلوغ، مادر شدن و یائسه شدن تغییرات اساسی می کند، به این نتیجه رسید که باید روی مغز زنان مطالعه متفاوتی صورت گیرد و این درحالی است که معمولاً برای بحث درباره مغز به مغز مردان اشاره می شود.

لوان بریزندین در کتاب مغز زنان فصل های متفاوتی را به بررسی مغز زنان و تغییرات آن در شرایط مختلف اختصاص داده است. در این کتاب به طور اساسی به بررسی تفاوت های اصولی مغز زن و مرد، مغز دختر بچه و مغز دختران نوجوان پرداخته است.

کتابهای دیگری که در زمینه شناخت زنان، مغز و عملکرد آنها می توانید بخوانید:

 • کتاب رفتار جنسی در جنس مونث – اثر آلفرد کنیزی
 • کتاب مشهور جنیست مغز – اثر آن مویر و دیوید جسل
 • کتاب لوح سفید – اثر استون پینکر
 • کتاب گذرگاه ها – اثر گیل شیهی
 • کتاب مبدأ و منشأ روحیه زنان – اثر رابرت ای. تایر

دیدگاه ( 2 )

 1. لیلا17 آذر 1396

  با سلام
  خسته نباشید واقعا یک کار ارزنده و عالی انجام دادید. واقعا ممنون.

  • Manager19 آذر 1396

   با درود
   لیلای عزیز، تمام تلاش 24 ساعته تیم جوان تیتاس جلب رضایت و کمک به کاربران عزیز تیتاس برای انتخاب و خواندن کتاب های بهتر است. به زودی 5 قسمت دیگر مقاله معرفی 50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها در وبسایت قرار می گیرد.
   «با احترام – تیم پشتیبانی تیتاس»

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

کتاب های مرتبط با این مطلب

کتاب تعبیر خواب - کارل گوشتاو یونگ - تیتاس

کتاب تعبیر خواب – کارل گوستاو یونگ

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب جهان اسطوره شناسی - اثر یونگ، پل دیل، روژه کایوا، ... - نشر مرکز - تصویر جلد - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - TITTAS Online Book Store

کتاب جهان اسطوره شناسی – اثر یونگ، پل دیل، روژه کایوا، …

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب خود ناشناخته - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر جلد

کتاب خود ناشناخته – اثر کارل گوستاو یونگ

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب انسان در جستجوی هویت - فروشگاه اینترنتی تیتاس - 1

کتاب انسان در جستجوی هویت خویشتن – اثر کارل گوستاو یونگ

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب مشکلات روانی انسان مدرن - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر جلد

کتاب مشکلات روانی انسان مدرن – اثر کارل گوستاو یونگ

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

تصویر جلد کتاب مقدمه ای بر روانشناسی یونگ اثر فریدا فوردهام

کتاب مقدمه ای بر روانشناسی یونگ

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب پاسخ به ایوب - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر جلد

کتاب پاسخ به ایوب – اثر کارل گوستاو یونگ – ترجمه فؤاد روحانی

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب تجسم خلاق - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر جلد

کتاب تجسم خلاق – اثر شاکتی گواین – ترجمه گیتی خوشدل

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …

کتاب مفاهیم تحلیل رفتار متقابل - منصور بهرامی - نشر نسل نواندیش - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - TITTAS Online Book Store

کتاب مفاهیم تحلیل رفتار متقابل

50 روانشناس بزرگ دنیا و 50 کتاب برتر آنها
در این نوشته و همچنین نوشته …