1281

شخصیت خوانی با اشعه ایکس

آیا به نظرتان جالب نیست که بتوانیم شخصیت اشخاص را با اشعه ایکس بخوانیم؟

آیا جالب نیست به محض اینکه به اشخاص نگاه می کنیم بفهمیم به چه فکر می کنند؟ به چه علاقه دارند؟ و از چه چیزهایی خوششان یا بدشان می آید؟

اگر به موقع می توانستیم ذهن اشخاص را با اشعه ایکس بخوانیم، می توانستیم به بهترین شکل ممکن به سر وقت آنها برویم و به آنها نزدیک شویم. می دانستیم چگونه با آنها تعارض هایمان را از میان برداریم و یا کاری کنیم که با ما رفتار راحت تری داشته باشند.

شخصیت خوانی - راهی برای ارتباط موثر

در حالی که عملاً کسی نمی تواند با اشعه ایکس ذهن دیگران را بخواند، ما به شما ابزار قدرتمند دیگری معر فی می کنیم:

شخصیت خوانی

شخصیت خوانی یک سیستم معتبر علمی که به شما امکان می دهد با توجه به سرنخ های متعدد در زمینه های وضع ظاهر،کلمات مورد استفاده، زبان بدن، شغل و حرفه، آموزش و تحصیلات و علائق خاص آنها به اطلاعات با قیمتی دست پیدا کنید.

این نطام منحصر به فرد اطلاع یابی از شخصیت ها به شما امتیاز قدرتمندی می دهد تا با انواع مختلف مردم ارتباط موفق تری برقرار کنید.

یکی از مهم ترین مهارت هایی که بسیاری از ما می توانیم داشته باشیم اطلاع از این موضوع است که چه عواملی به دیگران انگیزه می دهد و وری رفتارشان تأثیر می گذارد.

موضوع شخصیت شناسی برای من و شما که می خواهیم تقاضای اضافه دستمزد بکنیم به همان اندازه مهم است که برای وزیر کشور و امور خارجه که می خواهد با همتای  سیاسی اش بر سر رسیدن به صلح یا امضای یک معاهده به توافق برسد.

شخصیت خوانی - tittas

همانطور که همه ما می دانیم اشخاص مختلف اند.

آنچه به کسی انگیزه می دهد، ممکن است روی شخص دیگری کمترین تأثیر را نداشته باشد.

راه تقرب به اشخاص، چه بخواهیم نظرمان را با کسی درمیان بگذاریم چه روی تصمیمات آنها اثر بگذاریم، این است که از انگیزه های آنها آگاه شویم و بتوانیم نیازهایشان را برطرف سازیم. همه ما می توانیم بر توانمندی های طبیعی خود بیفزاییم تا از این نشانه ها و علامت ها به خوبی بهره ببریم.

هر انسان یک موجود منحصر به فرد است. شخصیت های انسان ها با هم تفاوت می کند. ویژگی های انسان را می توان از هم تمیز داد. ویژگی های انسان اغلب قابل پیش بینی است.

این مقاله بر اساس الگوی روانشناسی موثق و با اعتباری به نام «تیپ های شخصیتی» صورت خارجی پیدا کرده است.

از مهارت شناخت تیپ های شخصیتی در بازرگانی، آموزش و پرورش و مشاوره در بیست سال گذشته تا حدود زیادی استفاده شده است.

شخصیت خوانی بسیاری از مشکلات موجود در زمینه ارتباط های میان فردی را از بین می برد و به فرد امکان می دهد ویژگی های شخصیتی اشخاص را به سرعت شناسایی و به بهترین شکل ممکن با آنها ارتباط برقرار سازد.

شخصیت خوانی - تیتاس

منبع: کتاب تکنیک های شخصیت خوانی _ راهی برای ارتباط موثر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*