61

داستان کوتاه یکی از این روزها – سری داستان های آموزنده

داستان-کوتاه--یکی-از-این-روزها-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-اول

پسر جوانی بود که می خواست کارهای زیادی انجام دهد. هنگامی که کودکی بیش نبود، گفت: «یکی از همین روزها، قصد دارم فلان کار را انجام بدهم و خوشحال شوم.» اما نتوانست هیچ کاری از پیش ببرد. چند سال بعد گفت: «صبر کنید تا درسم تمام شود. قصد دارم بعد از پایان تحصیلاتم فلان کار را انجام دهم تا شادی به من روی بیاورد.» اما وقتی تحصیلات دانشگاهی اش به پایان رسید، گفت: «صبر کنید یک شغل خوب پیدا کنم. آن وقت فلان کار را انجام خواهم داد و شاد خواهم بود.» وقتی مشغول به کار شد، گفت: «صبر کنید تا ازدواج کنم. آن وقت فلان کار را انجام خواهم داد و شاد خواهم شد.» وقتی ازدواج کرد، گفت: «صبر کنید تا بچه هایم بزرگ شوند، آن وقت فلان کار را انجام خواهم داد و شاد خواهم شد.» اما هنگامی که بچه هایش بزرگ شدند، گفت: «صبر کنید تا بازنشسته شوم. آن وقت فلان کار را انجام خواهم داد و شاد خواهم شد.» اما وقتی بازنشسته شد، گفت: «حالا دیگر برای انجام هر کاری دیر شده است!»

داستان کوتاه یکی از این روزها - فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-44

نتیجه گیری داستان کوتاه یکی از این روزها

طفره رفتن نوعی بیماری است و می تواند به عادتی ویرانگر تبدیل شود. باید دریابیم تنها فرصتی که در دست داریم همین حالا است. امروزِخود را به گونه ای زندگی کنید که گویی فردایی در کار نیست. در این صورت مطمئن باشید، اگر فردا بیاید باز هم فرصت کافی برای انجام کارهای مختلف خواهید داشت. برای رسیدن به هدف و پرهیز از طفره رفتن، آگاهی داشتن از مدیریت زمان و به کار بستن اصول آن بسیار ضروری است.

آنچه امروز هستیم، پیامد گزینش دیروز ماست، فردا نیز همان خواهیم شد که امروز برمی گزینیم.

«جان ماکسول»

طوری زندگی کنید گویی امروز روز آخر زندگی تان است.

«امام علی (ع)»

  نویسنده: ساناز غفاری
  موضوع: سری داستان های شگفت انگیز
  زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی را به بها می دهند نه به بهانه

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه یکی از این روزها چیست؟ تیم تیتاس منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان و همراهان همیشگی است.

داستان-کوتاه--یکی-از-این-روزها-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*