218

داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر – از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده

داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر دوم

امیر کبیر وزیر خردمند و آگاه ناصرالدین شاه محبوبیت فراوانی داشت و به همان میزان دشمنانی سر سخت که روزی به ناصرالدین شاه گفتند: «عالی مقام چه نشسته اید که وزیرتان (امیر کبیر) هر هفته روز های جمعه با بیگانگان در کلبه ای دور افتاده جلسه ای منعقد می کند و با آنان علیه شاه به گفت و گو می پردازد.»

ناصرالدین شاه نگران شد و تصمیم گرفت که خودش این موضوع را پیگیری کند. بنابراین روز موعود با لباسی مبدل سوار اسب شد و به تعقیب امیر کبیر پرداخت و در نهایت دید که امیر کبیر به تنهایی راه درازی را پیمود و در خارج از شهر به درون کلبه ای رفت. ناصرالدین شاه از پشت شیشه ی پنجره ی کوچکی، پنهانی به تماشای امیر کبیر پرداخت و در نهایت حیرت، وزیر خود را دید که لباس عوض کرد و لباس چوپانی پوشید و به طور ایستاده چند دقیقه ای با کسی صحبت کرد.

ناصرالدین شاه که بیشتر از این نمی توانست ببیند، در اصل مخاطب امیر کبیر را ندید. فردای آن روز امیر کبیر را خواست و در نهایت صراحت موضوع را با او در میان گذاشت و پرسید: «آیا تو به تاج و تخت ما اعتراضی داری؟ چون شنیده ام پنهانی، جلساتی تشکیل می دهی.»

امیر کبیر پوزخندی زد و گفت: « قربان همه این ها که گفتید درست است. من هفته ای یک بار به آن کلبه می روم و لباس چوپانی می پوشم و رو به روی آیینه بلندی که در آنجا دارم، می ایستم و می گویم: تو میرزا تقی چوپان هستی نه امیر کبیر و این کار باعث می شود هرگز دچار تکبر نشوم!» و ناصرالدین شاه حیرت زده به تفکر نشست.

داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر - فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-44

نتیجه گیری داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر

از کبر مدار هیچ در دل هوسی   کز کبر به جایی نرسیده است کسی

«بابا افضل کاشانی»

مغرور مشو به خود که اصل من و تو   گردی و شراری و نسیمی و دمی است

«مهدی خان نادر»

 نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما درباره داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر چیست؟ آیا شما هم مغرور می شوید؟ شما می توانید غرور خود را کنترل کنید؟ آیا سرکوب کرد غرور همیشه کار درستی است؟

داستان کوتاه گذشته ات را از یاد مبر از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*