149

داستان کوتاه کمک در زیر باران – از سری داستان های جذاب و تکان دهنده

داستان کوتاه کمک در زیر باران - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر اول

یک شب، حدود ساعت 11، یک زن مسن سیاه پوست آمریکایی، در کنار یک بزرگراه و در زیر باران شدیدی که می بارید، ایستاده بود.ماشینش خراب شده بود و به وسیله نقلیه دیگری نیاز داشت.او که خیس شده بود، دستش را جلوی ماشینی که از رو به رو می آمد، بلند کرد. راننده ی آن ماشین که یک جوان سفید پوست بود، برای کمک به او توقف کرد.

البته باید توجه داشت که این ماجرا در دهه ی 1960 و اوج تنش های میان سفید پوستان و سیاه پوستان در امریکا بود. آن روز، مرد جوان زن سیاه پوست را به داخل ماشینش برد تا از زیر باران نجاتش دهد و بعد مسیرش را عوض کرد و به ایستگاه قطار رفت و از آنجا یک تاکسی برای زن گرفت و به او کمک کرد تا سوار تاکسی شود. زن که به ظاهر خیلی عجله داشت، از مرد جوان تشکر کرد و آدرس منزلش را پرسید. چند روز بعد مرد جوان در خانه بود که زنگ در به صدا در آمد. با کمال تعجب دید که یک تلویزیون برایش آورده اند.

یادداشتی هم همراهمش بود با این مضمون:

   «از شما به خاطر کمکی که آن شب در بزرگراه به من کردید، بسیار تشکر می کنم! باران نه تنها لباس هایم، که روح و جانم را هم خیس کرده بود. تا آن که شما مثل فرشته ی نجات سر رسیدید. به دلیل محبت شما، می توانستم در آخرین لحظه های زندگی همسرم و درست قبل از این که چشم از این جهان فرو بندد، در کنارش باشم،به خاطر کمک بی شائبه ی شما به دیگران، برایتان به درگاه خداوند دعا می کنم. ارادتمند شما نات کینگ کول.»

فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-53

نتیجه گیری داستان کوتاه کمک در زیر باران

بهترین خوشبختی، کمک و یاری به دیگران است.

«آلبرت هوبار»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه کمک در زیر باران چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

داستان کوتاه کمک در زیر باران - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*