189

داستان کوتاه پنجره ی طلایی از سری داستان های جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-پنجره-طلایی-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-اول

پسر کوچکی در مزرعه ای دوردست زندگی می کرد. هر روز صبح قبل از طلوع خورشید از خواب برمی خاست و تا شب به کار های سخت روزانه مشغول می شد. همزمان با طلوع خورشید از نرده ها بالا می رفت تا اندکی استراحت کند.

   در دور دست ها خانه ای با پنجره های طلایی همواره نظرش را جلب می کرد و با خود فکر می کرد، چقدر زندگی در آن خانه با وسایل شیک و مدرنی که باید داشته باشد، لذت بخش و عالی خواهد بود. با خود می گفت: «اگر آن ها قادرند پنجره های خانه خود را از طلا بسازند، پس سایر اسباب خانه بی شک بسیار عالی خواهد بود، بالاخره یک روز به آنجا می روم و از نزدیک آن را می بینم.»

 یک روز پدرش به او گفت، به جای او کار ها را انجام می دهد و پسر می تواند در خانه بماند. پسر هم فرصت را مناسب دید، غذایی برداشت و به طرف آن خانه و پنجره های طلایی رهسپار شد. راه بسیار طولانی تر از آن بود که تصورش را کرده بود. بعد از ظهر به آنجا رسید و با نزدیک شدن به خانه متوجه شد از پنجره های طلایی هیچ خبری نیست و در عوض خانه ای بسیار رنگ و رو رفته، با نرده هایی شکسته یافت.

   به سمت در قدیمی رفت و آن را به صدا در آورد. پسر بچه ای همسن خودش در را گشود. از او سوال کرد: «آیا او خانه ی پنجره طلایی را دیده است یا خیر؟» پسرک پاسخ مثبت داد و او را به سمت ایوان برد. در حالی که آنجا می نشستند، نگاهی به عقب انداختند و در انتهای همان مسیری که طی کرده بود و همزمان با غروب آفتاب، خانه ی خودشان را دید که با پنجره های طلایی می درخشید.

داستان کوتاه پنجره ی طلایی فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-49

نتیجه گیری داستان کوتاه پنجره ی طلایی

مرو به خانه ی اربــــــاب بــــــی مــــروت دهر

که گنج عافیتت در سرای خویشتن است

«حافظ»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه پنجره ی طلایی چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

داستان-کوتاه-پنجره-طلایی-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس--دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*