1378

داستان کوتاه وقت طلاست – از سری داستان های جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-وقت طلاست-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-اول

بنجامین فرانکلین، نویسنده و دولتمرد، مشغول صفحه‌بندی و نشر روزنامه در فیلادلفیا بود که مردی وارد انتشارات او شد. این مرد پس از نگاهی اجمالی انداختن به جزوات و کتاب‌هایی که در معرض فروش گذاشته شده بودند، یکی از کتاب‌ها را برداشت و از دستیار او پرسید: «قیمت این کتاب چقدر است؟»
دستیار گفت: «یک دلار.»
مرد با تردید و دودلی پرسید: «تخفیف ندارد؟»
دستیار گفت: «نه، متاسفانه.»
مرد خواستار دیدار فرانکلین شد و فرانکلین سخت مشغول کار بود و به نظر می‌رسید مشتری اعتنایی به این مساله نداشت. او به هر حال به محض دیدن فرانکلین خواستار تخفیف در قیمت کتاب شد. فرانکلین گفت: «قیمت کتاب یک دلار و پانزده سنت است.»
مشتری با شنیدن قیمت تعجب کرد و گفت: «اما دستیار شما قیمت آن را یک دلار گفتند!»
فرانکلین پاسخ داد: «اگر کتاب را به آن قیمت می‌خریدی، من اعتراضی نداشتم. اما توجه داشته باشید که شما در کار بنده وقفه ایجاد کردید!»
مشتری باز تسلیم نشد و گفت: «دست بردار، آقای فرانکلین، قیمت نهایی کتاب با تخفیف چقدر است؟»
فرانکلین گفت: «یک و نیم دلار! در ضمن، فراموش نکنید که هر چه بیشتر به این چانه‌زدن‌ها ادامه دهید، وقت بیشتری از من می‌گیرید و در نتیجه، بنده مجبور هستم قیمت کتاب را همچنان بالا ببرم!»
مشتری سرانجام به این درس قدیمی واقف شد که «وقت طلاست.»
نکته: هر چیز که امروز هستید و هر چیز که در آینده خواهید شد، به طرز تفکر و طرز استفاده از وقتتان بستگی دارد. افراد موفق در مقایسه با افراد نا‌موفق در یک دوره زمانی یکسان توانایی انجام کار بیشتر را دارند. آن‌ها اهداف شفاف، برنامه‌های ویژه و تقویم‌های کاری بسیار سازماندهی‌شده دارند و به همین خاطر می‌توانند همیشه بر روی ارزشمند‌ترین کاربرد وقتشان متمرکز شوند.

 

 

یک چیز که همه‌ی آن‌ها به طور مشترک دارند، آن است که به نظر می‌رسد در مدت زمان معین در مقایسه با اطرافیان خود، کار بیشتری انجام می‌دهند. آن‌ها بسیار فعال و کارآمد هستند و در صورت لزوم، کار های بیشتر و سخت‌تر و باارزش‌تر انجام می‌دهند و در نتیجه به نتایج بهتری می‌رسند.

داستان کوتاه وقت طلاست فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-2

نتیجه گیری داستان کوتاه وقت طلاست

دنیا در حال ورود به دوره‌ای جدید است و یکی از مشکل‌ترین اصلاحاتی که مردم باید انجام دهند این است که مفاهیم و باور‌های پایه‌ای و بنیادین خود را در مورد مدیریت زمان تغییر دهند.

«دن سولیوان»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست
نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه وقت طلاست چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

داستان-کوتاه-وقت-طلاست-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*