410

داستان کوتاه هدیه ای به خدا از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-تصویر-هدیه-ای-به-خدا-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-اول

وقتی برای سخنرانی به «دنور» رفته بودم، جایی توقف کردم تا کفش هایم را واکس بزنم. دوستی همراهم بود، همچنان که مشغول صحبت بودیم، متوجه مرد واکس زن شدم که با شوقی شگفت انگیز، کفش های من را واکس می زد. کفش های من چنین ظرافت، توجه و مهربانی از کسی دریافت نکرده بود. مرد که لبخند بزرگی بر لب داشت، به نظر می رسید در نوعی خلسه فرو رفته است.

بیش از پانزده دقیقه طول کشید که کفش هایم را واکس بزند. وقتی به او گفتم هیچ کس با چنین توجه و ظرافتی به کفش هایم نرسیده بود! گفت: «هدیه به خدا» وقتی منظورش را پرسیدم، گفت: «از این که یکی از بندگان خداست و عشق و برکت فراوان خداوند را دریافت می کند، احساس خوشبختی می کند. به خاطر ستایش عشق خدا، کاری را که انجام می دهد، به عنوان هدیه برای خداوند می داند.» می گفت که حضور خدا را در هرچه که می بیند و لمس می کند، احساس خوشبختی می کند.

معلوم شد واکس زنی چنان مهربان و ظریف، عشقش را نسبت به خدا ابراز می کند. تماشای او همانند تماشای زاهدی غرق در نیایش زاهدی و تعمق بود. تواضع و شادی عمیقی را در وجود آن مرد، احساس کردم. او به من نشان داد با هر سلام به دیگران، با هر کار که انجام می دهیم، حتی نظافت توالت، می توان با همه ی عشق به عنوان پیشکشی برای خداوند انجام داد، آن روز، تجربه ای بسیار قدرت مند و شگفت انگیز نصیبم شد. آن مرد، نشان داد آنچه انجام می دهیم مهم نیست بلکه چگونگی انجام آن مهم است. آن شب، یافتن حضور خدا در هرچه انجام می دهیم، حتی در واکس زدن کفش ها موضوع سخنرانی ام شد.

(جرالد جمبالسکی)

داستان کوتاه هدیه ای به خدا - فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-24

نتیجه گیری داستان کوتاه هدیه ای به خدا

خدا عشق را به شما هدیه نداد تا آن را در قلب خویش نگه دارید؛ عشقی که ابراز نشود، عشق نیست.

«ویلیام شکسپیر»

خدا پایان شکوه جهان آفرینش است، عشق پایان شکوه آدمی

«ویکتور هوگو»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه هدیه ای به خدا چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

امیدواریم توانسته باشیم با این داستان کوتاه نظر شما عزیزان را جلب کرده باشیم.

داستان-کوتاه-تصویر-هدیه-ای-به-خدا-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*