148

داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید – از سری داستان های جذاب و تکان دهنده

داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید - از سری داستان های جذاب و تکان دهنده - تصویر دوم - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - TITTAS Online Book Store

داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید می خواهد بگوید که مشکلات زندگی، فرصت هایی هستند که به ما داده می شوند تا بتوانیم جوهر وجود خود را آشکار کنیم.

امتحانات میان دوره ای تازه تمام شده بود که دانشجویی در محوطه ی دانشگاه جلوی یکی از اساتید را گرفت.استاد از او درباره محل امتحانات سوال کرد و او ابراز داشت: «هیچکدام مشکل نبود، به جز امتحان یکی از استادان که قبول شدن در آن، کار حضرت فیل است! باور کنید استاد، مجبورم خیلی مطالعه کنم تا فقط نمره ی قبولی بگیرم و رد نشوم.»

  استاد پرسید: «از این همه مطالعه ای که به خاطر این استاد سختگیر می کنید، بیشتر یاد می گیرید یا از مطالعه به خاطر این استادان دیگری که زیاد سختگیر نیستند؟»

  «راستش… بله… فکر می کنم درس این استاد را بیشتر از درس استادان دیگر درک میکنم. اما نمی دانم در واقع آیا این همه سختگیری لازم است؟» استاد پرسید: «آیا تا به حال چاقو تیز کرده ای؟»

  پاسخ داد: «بله استاد، تیز کرده ام… موقعی که همراه خانواده ام به گردش دسته جمعی رفته بودیم، پدرم این کار را یادم داد.»

  استاد پرسید: «برای تیز کردن چاقو از سنگ استفاده کردی یا حوله؟»

  پاسخ داد: «حوله؟ چاقو را که نمی شود با حوله تیز کرد استاد!»

استاد گفت: «همین طور است. چاقو را نمی توان با حوله تیز کرد. چاقو را می توان با ساییدن به یک سطح سخت تیز کرد، طوری که به اندازه ی کافی برنده شود تا بتواند به هدف اصلی خود که بریدن است، جامه ی عمل بپوشاند. انسان ها را نمیتوان به کمک سطوح نرم، تیز کرد. آن ها را فقط با سطوح سخت مسائل و مشکلات می توان به اندازه ای تیز کرد که در زندگی از «برش» لازم برخوردار باشند و بتوانند به وظایف خود در زندگی جامه ی عمل بپوشانند.»

(برایان کاوانو)

فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس

نتیجه گیری داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید

یک مثل هندی می گوید:

فقط در غیاب ناملایمات است که فضایل انسان به اوج می رسد.

در غیاب باد یک توده ی پنبه مانند یک کوه استوار است!

«جان ماکسول» هم در ادامه می گوید:

تعهد اغلب در دل مشکلات کشف می شود.

«آندره متیوس» دید دیگری نسبت به مشکلات دارد؛ او می گوید:

مشکلات، بخشی از میراث جهان هستند که ما را

برای رهایی از خود به تجربه و یادگیری می کشانند.

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید چیست؟

تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است. ما آماده پاسخگویی سریع به سوالات شما هستیم، متعهدیم در حد توان خود وقت گذاشته و به پرسش، درخواست، انتقاد و یا پیشنهاد شما پاسخ دهیم.

داستان کوتاه مشکلات را شکلات کنید - از سری داستان های جذاب و تکان دهنده - تصویر سوم - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - TITTAS Online Book Store

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*