644

داستان کوتاه سوتفاهم از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده

داستان کوتاه سوءتفاهم از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر دوم

یک  سالن غذا خوری دانشگاهی در اروپا را تصور کنید. یک دانشجوی دختر با مو های قرمز که از چهره اش پیداست اروپایی است، سینی غذایش را تحویل می گیرد و سر میز می نشیند.

سپس یادش می افتد که کارد و چنگال برنداشته بلند می شود تا آن ها را بیاورد. وقتی بر میگردد، با شگفتی مشاهده می کند که یک مرد سیاه پوست که با توجه به قیافه اش به نظر می رسید اهل افریقا باشد، آنجا نشسته و مشغول خوردن از ظرف غذای اوست!

بلافاصله پس از دیدن این صحنه، زن جوان سر گشتگی و عصبانیت را در وجود خودش احساس می کند. اما به سرعت افکارش را تغییر می دهد و فرض را بر این می گیرد که مرد افریقایی با  آداب اروپا در زمینه اموال شخصی و حریم خصوصی آشنا نیست. او حتی این را هم در نظر می گیرد که شاید مرد جوان پول کافی برای خرید وعده ی غذایی اش را ندارد.

در هر حال، تصمیم می گیرد جلوی مرد جوان بنشیند و با حالتی دوستانه به او لبخند بزند. جوان افریقایی نیز با لبخندی شادمانه به او پاسخ می دهد.

دختر اروپایی سعی می کند کاری کند؛ این که غذایش را با نهایت لذت و ادب با مرد سیاه سهیم شود. به این ترتیب، مرد سالاد را می خورد، زن سوپ را، هر کدام بخشی از تاس کباب را بر می دارند و یکی از آن ها ماست را می خورد و دیگری پای میوه را. همه ی این کار ها همراه با لبخند های دوستانه است؛ مرد با کمرویی و زن راحت، دلگرم کننده و با مهربانی لبخند می زنند.

آن ها نهارشان را تمام می کنند. زن اروپایی بلند می شود تا قهوه بیاورد و اینجاست که پشت سر مرد سیاه پوست، کاپشن خودش را آویزان روی صندلی پشتی می بیند و ظرف غذایش را که دست نخورده باقی مانده است روی آن یکی میز می بیند!

داستان کوتاه سوءتفاهم- فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-13

نتیجه گیری داستان کوتاه سوتفاهم

این داستان بسیاری از انسان هایی است که در برابر دیگران با ترس و احتیاط رفتار می کنند و آن ها را افرادی پایین مرتبه محسوب می کنند و با وجود نیت های خوبشان، دیگران را از جایگاه بالاتر می نگرند و نسبت به آن ها احساس سروری دارند.

چقد خوب است که همه ما خودمان را از پیش داوری ها رها کنیم وگرنه احتمال دارد مثل احمق ها رفتار کنیم؛ مثل این دختر در حکایت که فکر می کرد در بالاترین نقطه ی تمدن است، در حالی که افریقایی دانش آموخته به او اجازه داد، از غذایش بخورد.

 

هرکسی عیب های خود را با دوربین، و نقص دیگران را با ذره بین می بیند.

«امیل اوژید»

 نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما درباره داستان کوتاه سوتفاهم چیست؟ آیا برای شما هم موقعیتی پیش آمده که دچار سوء تفاهم شده باشید؟ اگر درگیر سوءتفاهم شوید میتوانید خودتان را کنترل کنید و عصبی نشوید؟

داستان کوتاه سوتفاهم از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده - فروشگاه اینترنتی کتاب تیتاس - تصویر اول

دیدگاه ( 2 )

 1. آموزش آشپزی13 مهر 1396

  خیلی خوب بود ممنون

  • Manager26 مهر 1396

   با سپاس از دیدگاه ارزشمندتان
   تیم پشتیبانی تیتاس

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*