243

داستان کوتاه حکایتی از انیشتین – از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-حکایتی-از-انیشتین-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-اول

تئوری های انیشتین را کسی درک نمی کرد و هنوز هم بعضی از آن ها قابل درک نیستند. با این وصف عده ای عالم نما، ادعا می کردند که فرضیه های او را درک کرده اند و از این راه برای خودشان کسب شهرت می کردند. شرح آن عالم نما ها هم داستان های جداگانه ای دارد که جایش در اینجا نیست. یک روز ناشری که می خواست رساله ی تئوری انیشتین را چاپ کند، ویراستار خود را نزد او فرستاد. ویراستار به انیشتین گفت: «خواهش می کنم تئوری را واضح تر شرح دهید که برای من قابل درک شود.»

انیشتین گفت: زمانی دوستی داشتم که نابینا بود. در یک روز تابستان به اتفاق دوستم در شهر گردش می کردیم. هوا خیلی گرم بود و من در وسط راه احساس تشنگی کردم، به دوستم گفتم در این هوای گرم، جای یک لیوان شیر خنک خالی است، کاش بود و می نوشیدم.دوستم گفت: «گفتی شیر؟ من نوشیدن را می دانم، اما نمی دانم شیر چیست!»

گفتم: «شیر نوعی نوشابه است، نوشابه ای سفید.» گفت: «نوشابه را می دانم، اما سفید یعنی چه؟» گفتم: «سفید، یک رنگ است، مثل پر قو.» گفت: «می دانم پر چیست، اما قو چه چیز است؟» گفتم: «قو، مرغ است، مرغی که گردنی کج دارد.» گفت: «گردن را می دانم، اما نمی دانم کج یعنی چه؟» بازوی او را گرفتم و به آرامی بالا بردم تا به طور عمود قرار گیرد و به او گفتم: «در این حالت، دست شما راست است.» آنگاه دست او را پایین آوردم، خم کردم و گفتم: «حالا دست شما کج است.»

دوستم که معلوم بود کج را درک کرده، با خوشحالی فریاد زد: «آه، فهمیدم، فهمیدم شیر یعنی چه!»

داستان کوتاه حکایتی از انیشتین فرم سفارش کتاب فروشگاه اینترنتی تیتاس

نتیجه گیری داستان کوتاه حکایتی از انیشتین

هیچ گاه چیزی را خوب نمی فهمی، مگر این که بتوانی آن را برای مادربزرگت شرح دهی!

«انیشتین»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه حکایتی از انیشتین چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

داستان-کوتاه-حکایتی-از-انیشتین-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*