380

داستان کوتاه تغییر کنیم – از سری داستان های جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-تغییر-کنیم-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-اول

استادی در یک جنگل زندگی می کرد و تعدادی میمون تربیت کرده بود. یک روز صبح شاگردش نزد او آمد و گفت: « اغلب گفته های شما متضاد هستند و تنها باعث گیجی من می شوند.»

   استاد لبخندی زد و به شاگرد خود گفت: «فقط منتظر بمان ببین چه اتفاقی می افتد.»

بعد میمون هایش را نزد خود فراخواند و به آن ها گفت: «گوش کنید، من می خواهم در لیست غذای شما تغییراتی بدهم.»

   میمون ها حیران به نظر می رسیدند. برای مدتی طولانی، صبح چهار نان و شب سه نان به آن ها داده شده بود. استاد گفت از حالا سه نان در صبح و چهار نان در شب به شما داده می شود. با شنیدن این تغییر میمون ها از خشم غریدند. بی تابی کردند و با عصبانیت حتی تهدید کردند که علیه این تغییر شورش خواهند کرد و اصرار کردند نظام قدیم ادامه یابد. اما استاد بر کار خود اصرار داشت. به همین علت میمون ها خود را آماده ی حمله و صدمه زدن به رییس خود کردند.استاد دوباره لبخند زد و به آن ها گفت: «یک دقیقه صبر کنید. شما مثل همیشه صبح ها چهار نان خواهید داشت.»

   این حرف بلافاصله میمون ها را ساکت کرد. آن وقت استاد رو به مهمان خود کرد و گفت: «متوجه شدی؟ میمون ها بعد از تغییر کوچکی که ایجاد کردم باز هم قرار بود در مجموع هفت نان دریافت کنند، اما از قبول سه نان به جای چهار نان در صبح خودداری کردند. آیا اگر چهار نان را صبح می گرفتند یا شب فرقی می کرد؟ با این حال آن ها از این که می دانند تغییری ایجاد نشده خوشحال هستند.»

   نکته: طبیعت از اینکه باید به طور مداوم و مستمر تغییر کند، هیچ شکایتی ندارد. به عنوان مثال طبیعت هیچ وقت نمی گوید: «دیگر از این سالی که چهار بار فصل عوض کنم خسته شده ام بهتر است امسال تابستان، پاییز و زمستان را جا بیاندازم و فقط بهار بمانم.» طبیعت هرگز چنین نمی گوید، بلکه مدام در چرخه ای اعجازگونه از تغییراتی پی در پی جلو می رود و ادامه می دهد. این در حالی است که بسیاری از ما انسان ها در کل واکنشی متفاوت نشان می دهیم و از تغییر خوشمان نمی آید و در مقابل آن مقاومت می کنیم.

داستان کوتاه تغییر کنیم فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-18

نتیجه گیری داستان کوتاه تغییر کنیم

اگر به تغییرات پایان دهید،زندگی خود را پایان داده اید.

هیچ چیز تغییر نمی کند این ما هستیم که دگرگون می شویم.

اولین عقیده ای را که لازم است داشته باشیم تا بتوانیم به سرعت هرگونه

تغییری را به وجود آوریم این است که بدانیم هم اکنون و در همین لحظه قادر به تغییر هستیم.

«آنتونی رابینز»

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما همراهان همیشگی درباره داستان کوتاه تغییر کنیم چیست؟ تیم تیتاس بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما عزیزان درباره ی این داستان کوتاه است.

داستان-کوتاه-تغییر-کنیم-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-تصویر-دوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*