192

داستان کوتاه بزرگ اندیش باشیم از سری داستان های کوتاه جذاب و تکان دهنده

داستان-کوتاه-بزرگ-اندیش-باشیم-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-دوم

چندین سال پیش در جلسه ی مدیران فروش یکی از شرکت ها، شاهد موضوع فوق العاده تکان دهنده ای بودم. رییس بخش بازاریابی شرکت، با حالتی هیجان زده در انتظار آغاز سخنرانی خود بود.

او می خواست نکته ی مهمی را تفهیم کند. در کنار او در جایگاه سخنرانی، موفق ترین نماینده شرکت، با ظاهری عادی ایستاده بود. این نماینده توانسته بود درآمد حاصل از فروش خود را در سال قبل به حدود بیست و پنج هزار دلار برساند. در حالی که درآمد سایر نمایندگان به طور متوسط حدود پنج هزار دلار بود.

رییس بخش بازاریابی، اعضای گروه را با چنین جملاتی مورد خطاب قرار داد: «از شما می خواهم نگاه دقیقی به هری بیندازید. به او نگاه کنید و بگویید هری چه خصوصیاتی دارد که شما ندارید؟ هری توانسته است درآمد خود را به پنج برابر درآمد شما برساند، ولی آیا پنج برابر هم از شما باهوش تر است؟ به طور حتم نه. بر اساس تست هایی که از ارزیابی کارمندان خود در دست داریم و من آن ها را بررسی کرده ام، هوش هری نسبت به سایر همکارانش در حد متوسطی است.

آیا هری پنج برابر بیشتر از شماکار کرده است؟ نه، گزارش ها که چنین چیزی را نشان نمی دهند. راستش را بخواهید هری از اکثر شما بیشتر مرخصی بوده است. آیا منطقه کاری هری بهتر است؟ دوباره باید تصریح کنم که نه. آمار نشان می دهد که وضعیت همه ی مناطق کمابیش یکسان است. هری تحصیلات بالایی دارد؟ سالم تر است؟ باز هم نه. هری در کل یک آدم معمولی است، البته به استثنای یک چیز.»

معاون مدیر کل گفت: «تفاوتی که بین هری و سایر شما وجود دارد، این است که اون پنج مرتبه بزرگتر از شما می اندیشد.»

او در ادامه ی سخنانش نشان داد که موقعیت افراد بیش از آن که به میزان هوش آن ها بستگی داشته باشد، به میزان تفکر آن ها وابسته است.

این سخنان چنان نیرویی داشت که در ذهن من ماندگار شد. هر چه بیشتر فکر کردم، هر چه با افراد بیشتری صحبت کردم و عوامل موثر در موفقیت را ژرف تر کاویدم، موضوع برایم واضح تر می شد. شواهد زنده و حقیقی، یکی پس از دیگری گواهی می دادند که میزان پول در حساب های بانکی، میزان خشنودی از زندگی، به میزان تفکر شخص بستگی دارد. در بزرگ اندیشی افسونی نهفته است.

دیوید جوزف شوارتز

نتیجه گیری داستان کوتاه بزرگ اندیش باشیم - فرم-سفارش-کتاب---فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-55

نتیجه گیری داستان کوتاه بزرگ اندیش باشیم

مردان بزرگ کسانی هستند که می دانند اندیشه های بزرگ بر جهان حکم می رانند.

رالف والدو امرسون

سربازی که آرزوی ژنرال شدن در سر نداشته باشد، به درد نمی خورد.

 

  نویسنده: علی سمیعی
  موضوع: سری داستان های تکان دهنده
  منبع: کتاب خوشبختی یا بدبختی؟ انتخاب با شماست

نظر شما درباره داستان کوتاه بزرگ اندیش باشیم چیست؟ آیا نقاط ضعف و قوت خود را می شناسید؟ خودتان را یک فرد خاص می دانید یا یک فرد معمولی؟ شما هم برای افزایش درآمدتان روش خاصی دارید یا به ساعت فعالیت بیشتر فکر می کنید؟

داستان-کوتاه-بزرگ-اندیش-باشیم-فروشگاه-اینترنتی-کتاب-تیتاس-قالب-اصلی-مقالات-عکس-سوم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*